II Warszawski Dzień Różnorodności

18 czerwca – na Skwerze Willy’ego Brandta przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, odbędzie się II Warszawski Dzień Różnorodności …

… organizowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Stowarzyszenie Lambda W-wa przy wsparciu m. st. Warszawy. II Warszawski Dzień Różnorodności to wydarzenie dla całych rodzin, młodszych i starszych Warszawiaków i Warszawianek, a także osób odwiedzających nasze miasto na chwilę. Jest to unikalna szansa poznania sytuacji osób narażonych na dyskryminację i posłuchania niezwykłych historii opowiadanych przez równie niezwykłych ludzi. Ludzi, którzy żyją obok nas, a których nie znamy. Pora to zmienić, a będzie to możliwe dzięki zaplanowanym różnorodnym atrakcjom – spotkaniom, warsztatom, a nawet zajęciom sportowym.

Impreza będzie składała się z trzech trwających równocześnie i uzupełniających się wydarzeń:

1. Strefa Organizacji Pozarządowych, w której prezentować się będą instytucje i organizacje pozarządowe, działające na rzecz różnych grup społecznych – osób starszych, kobiet, osób z niepełnosprawnościami, osób nieheteroseksualnych, osób transpłciowych, osób o różnym pochodzeniu etnicznym i narodowym, osób o różnym kolorze skóry, wyznaniu czy światopoglądzie.

2. W salach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędą się warsztaty i dyskusje. Stowarzyszenie Nigdy Więcej poprowadzi  dyskusję na temat źródeł nietolerancji i uprzedzeń, Stowarzyszenie JUMP’93 pozwoli wczuć się w sytuację osoby zażywającej narkotyki i podpowie jak takiej osobie pomóc,  UNHCR Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców przedstawi problem kryzysu migracyjnego, Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych zaprosi na warsztaty o porozumieniu międzypokoleniowym dla seniorów/seniorek i młodzieży, Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa poprowadzi dyskusję o poszukiwaniu tożsamości („Żydzi w dzisiejszej Warszawie”) a Fundacja Afryka Connect podpowie jak samodzielnie zrobić zabawki. Wstęp na wszystkie warsztaty jest wolny.

3. Żywa Biblioteka to szansa na porozmawianie z przedstawicielkami i przedstawicielami grup obarczonych stereotypami i narażonymi na dyskryminację. W najbliższą sobotę będzie można porozmawiać z kilkunastoma osobami reprezentującymi grupy mniejszościowe mieszkające w Warszawie – m.in. z Syryjką, matką osoby transpłciowej, skłotersem, byłym więźniem, weganami.

II Warszawski Dzień Różnorodności zakończą koncerty chóru Voces Gaudiae, Anety Anton i formacji Back to the Ocean.

Wszystkie bieżące informacje pojawiają się na stronie wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/1534059166902482/

plakat

program

info o programie i organizatorach

Skip to content